We Get It Done So You Don't Have To Worry!

Amazon FBA Prep Hizmetleri Maliyeti Ne Kadardır?

Amazon FBA Prep Hizmetleri Fiyatı Ne Kadardır?

Amazon FBA Prep hizmetlerine girişime hazırlanırken, aklınızdaki ana endişelerden biri muhtemelen şu olacaktır: Amazon FBA Prep hizmetleri maliyeti ne kadardır? Hangi seçenek en ucuz ve en karlı?

Bu makalede, her bir birincil seçenekle ilişkili maliyeti ve ücretleri ele alacağız: kurum içi hazırlık, Amazon’un Prep ve bir hazırlık hizmetine dış kaynak kullanımı. Amazon’un Prep hizmeti son derece maliyetli olsa ve neredeyse sıfır avantaj sunsa da… muhtemelen şirket içi ve dış kaynak arasında düşünmek isteyeceksiniz.

Bu web sayfasının herhangi bir bölümüne atlamak için bu haritayı kullanın:

Amazon Prep hizmetleri maliyeti nedir?

Amazon ücretleri

Kurum içi ücretler

Dış kaynak ücretleri

İşimi büyütmenin en ucuz ve en karlı yöntemi nedir?

Amazon FBA Prep hizmeti nasıl seçilir?

Amazon FBA Prep Hizmetleri Maliyeti Ne Kadardır?

Amazon Prep hizmetleri maliyeti nedir?

Gerçekte, fiyatları araştırmanız ve sizin için en iyi fiyatı bulmanız gerekecek – çünkü her işletmenin kendi incelikleri ve karmaşıklıkları vardır. Farklı Amazon satıcılarından gelen maliyetler, benzersiz ürünler, envanter boyutları ve prep hizmetleri ihtiyaçları nedeniyle geniş bir hozmete sahiptir. Ancak, aşağıdaki üç seçenekten birine girmeden önce maliyetleri tam olarak anladığınızdan emin olun:

AMAZON ÜCRETLERİ

Amazon kendi Amazon Prep hizmetlerini sunmaktadır. Ancak… hemen hemen her FBA satıcısı bu rotayı kullanmaktan tamamen kaçınır, çünkü maliyetler son derece yüksektir ve şirket içinde çalışmaktan veya özel bir 3. taraf hizmete dış kaynak sağlamaktan çok daha fazla kâr marjınızı tüketir.

İşi Amazon’a devretmek ve halletmesine izin vermek uygundur, ancak ne yazık ki Amazon’un envanteri nispeten düşük maliyetlerle verimli bir şekilde hazırlama yetenekleri yoktur (çünkü Prime’ı etkinleştiren normal depolama ve lojistiklerine odaklanmışlardır).

KURUM İÇİ ÜCRETLER

Şirketinizde kendi FBA prep hizmetleri hazırlığınızı yürütmeye gelince, çeşitli yönler ve hareketli parçalar vardır. Bu, taşıyıcılardan envanter almak ve göndermek için artık bir depoya (veya önemli miktarda depolama alanına) ve yükleme donanımına ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Ayrıca envanteri hazırlamak için kutuları, ambalaj bantlarını, etiketleri ve daha fazlasını içeren malzemeleri tekrar tekrar satın almanız gerekecek.

Unutmayın… daha büyük boyutlu siparişleri alırken, hazırlarken ve gönderirken, envanteri paketlemek ve sevk etmek için daha büyük bir çalışana ihtiyacınız olacak. Bu, bir danışmanın gelip kuruluma yardımcı olmasını gerektirebilecek, sorunsuz çalışan bir operasyonu sürdürmek için oldukça verimli bir sisteme ve bir dizi prosedüre ihtiyaç duyulmasıyla birlikte gelir.

Özellikle büyümeye ve ölçeklenmeye başladığınızda, ara depo hizmeti operasyonunuzda güncel kalmak için bir yazılım izleme sistemi uygulamak isteyeceksiniz. Alımlarınız, denetimleriniz, hazırlık işleriniz ve bekleyen gönderileriniz arasında düzenli kalmak, kendi kurum içi hazırlık operasyonunuzu kolaylıkla yürütmek için çok önemli olacaktır.

Toplamda bu, işletmenizin boyutuna bağlı olarak değişen maliyetlerle her ay binlerce harcamaya yol açabilir. Ancak çoğu Amazon satıcısı, en büyük maliyetin fırsat maliyeti olduğunu düşünüyor. Amazon FBA Prep hizmetleri hazırlığının sıradan görevleriyle uğraşmak zorunda kaldığınızda, ürün tedariki ve pazarlama ile işinizi büyütmek ve ölçeklendirmek çok daha zordur – bu nedenle çoğu satıcı Amazon FBA Prep Services için ara depo kullanmayı tercih eder.

DIŞ KAYNAK ÜCRETLERİ

Ara depo FBA hazırlık hizmetleri, çok çeşitli maliyet yapılarına sahiptir, bu nedenle her hizmeti ayrı ayrı kontrol etmeniz ve sayıları kendiniz çalıştırmanız gerekir. Maliyet ayrıca, sattığınız ürün türlerinin yanı sıra FBA Prep hizmetleri ihtiyaçlarınızın boyutuna, ağırlığına ve karmaşık doğasına bağlı olarak da değişecektir.

Sonuç olarak, çoğu hizmet paketleme ücretlerine, ürün başına maliyete, etiket başına maliyete ve özel ilgi gerektiren özel projeler için ek ücretlere göre ücretlendirilir. Her zaman işletmeniz için özel bir hesap yöneticisi sunan bir hazırlık hizmeti seçin; çünkü neredeyse her Amazon satıcısının ürünleri için kişisel ilgiye ihtiyacı vardır.

İşimi büyütmenin en ucuz ve en karlı yöntemi nedir?

Bir Amazon FBA işini yürütmenin toplam maliyetleri artabilir ve en büyük giderlerden biri de genellikle ürünlerin hazırlanması ve gönderilmesinin maliyetidir. Bu işi kendi başınıza yapmak mümkün olsa da… çoğu zaman ZonPrep gibi üçüncü taraf bir hizmete yaptırmak daha uygun maliyetlidir.

Bunun birkaç nedeni var. İlk olarak, profesyonel hazırlık hizmetleri, sizi programa uymanızı sağlayan hızlı geri dönüş süreleriyle işi hızlı ve verimli bir şekilde yapmak için gereken deneyime ve uzmanlığa sahiptir. Ayrıca nakliye maliyetlerini düşürmeye yardımcı olabilecek yüksek kaliteli paketleme malzemelerine ve iyi eğitimli çalışanlara erişebilirler. Prep hizmeti, maliyetleri daha da azaltabilecek toplu indirimler sunar. Sonuç olarak, FBA hazırlığınızı dışarıdan yaptırmak size zaman ve para kazandırabilir.

Amazon FBA Prep hizmeti nasıl seçilir?

Bir FBA Prep hizmeti kullanmaya karar vermek büyük bir karardır. Ne de olsa envanterinizi yönetmesi için bir şirkete güveniyorsunuz ve ürünlerinize iyi bakılacağından emin olmak istiyorsunuz.

Amazon FBA Prep hizmeti seçerken göz önünde bulundurulması gereken pek çok faktör vardır, ancak en önemlilerinden ikisi geri dönüş süresi ve müşteri hizmetleridir.

Siparişlerinizi hızlı ve verimli bir şekilde hazırlayabilecek ve yol boyunca tüm sorularınızı yanıtlamak için orada olacak bir şirket bulmak isteyeceksiniz – özellikle envanterinizi tam olarak ihtiyaç duyduğunuz şekilde hazırlama söz konusu olmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *